Hasta Bilgilendirme

FAKÜLTEMİZ TEDAVİ SÜRECİ BİLGİLENDİRME METNİ

 

Fakültemizde Hasta Muayene, tedavi işlemlerinin yanısıra lisans, lisansüstü ve uzmanlık eğitimi faaliyetleri de verilmektedir.

Her Anabilim Dalı'nda öğretim elemanlarımız tarafından klinik hizmetleri verilmekte, tüm resmi ve ücretli hastaların muayene ve tedavileri yapılabilmektedir.

 

YEŞİL KARTLI HASTALAR FAKÜLTEMİZE SEVKSİZ MÜRACAT EDEBİLİRLER.

FAKÜLTEMİZLE PROTOKOLÜ BULUNAN BANKA, MESLEK ODALARI, KAMU KURUMLARI YAPILAN PROTOKOLDE İSTENEN BELGELERLE FAKÜLTEMİZE MÜRACAAT ETMELERİ GEREKMEKTEDİR.

MUAYENE OLMAK İSTEYEN TÜM HASTALARIMIZIN KİMLİK GÖSTERMESİ GEREKMEKTEDİR.

YABANCI UYRUKLU HASTALARIMIZIN KİMLİK YADA PASAPORT GÖSTERMESİ GEREKMEKTEDİR.

FAKÜLTEMİZDE BULUNAN ANABİLİM DALLARI 8 ADET OLUP, AŞAĞIDAKİ ŞEKİLDE SIRALANMAKTADIR

Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Anabilim Dalı ( İlk Muayene ) (İlk Muayene ve Radyolojik Çekimler,...)

           Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Anabilim Dalı (İlk Muayene) randevusuz çalışmaktadır. Hastalarımız gün içerisinde Fakültemize gelerek ilk muayene olabilmektedir. Muayene sonrasında gerekli tüm tedaviler için ilgili Anabilim Dallarına öncelik sırası belirtilerek yönlendirme yapılmaktadır. Tomografi hastaları için randevu banko sekreterliğinden verilmektedir.

 

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı (Normal ve Cerrahi Çekim, İmplant ve Diğer Cerrahi İşlemler, ...)

           Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı randevusuz olarak çalışmaktadır. Gün içerisinde bölüm bankosuna başvurularak diş çekimi işlemlerinizi yapılmaktadır.

Ameliyathane ortamında yapılması gereken tedaviler için ise Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı bankosundan randevu alınması gerekmektedir.

 

Endodonti Anabilim Dalı: (Kanal Tedavisi İşlemleri, ...)

           Endodonti Anabilim Dalı randevulu olarak çalışmaktadır. Ayda 2 kez  "CUMA"  http://194.27.34.173/internetrandevu randevu oluşturulabilmektedir.  Hastalarımızın randevularına randevu saatinden 15 dakika önce gelmesi ve bölüm bankosundan giriş yaptırması gerekmektedir.

 

Ortodonti Anabilim Dalı: (Çapraşık Dişlerin Tedavisi,...)

           Ortodonti Anabilim Dalı ilk muayenesi randevusuz olarak çalışmaktadır. Gün içerisinde bölüm bankosuna başvurularak muayene işlemleri yapılabilmektedir.

Ancak, Ortodontik tedavi sürecinde hasta çağırma işlemi ilk muayene başvuru sırasına göre yapılmaktadır. Tedavi için sıranız geldiğinde Fakültemize başvuru zamanında bildirmiş olduğunuz telefon numaralarından hastalarımıza ulaşılmaktadır. Tedavileri başlanan ve devam eden hastalarımızın randevuları sorumlu doktoru tarafından verilmektedir.

 

Pedodonti Anabilim Dalı ( Çocuk Diş Hekimliği):  ( Çocuk Diş Hekimliğine ait çekim, kanal, dolgu vb.İşlemler,...)

           Pedodonti Anabilim Dalı (Çocuk Bölümü) ilk muayenesi Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi ( İlk Muayene ) Anabilim Dalında yapılmaktadır. Muayenenizi yaptırdıktan sonra HER AYIN 10’unda ( tatil gününe gelmesi durumunda ilk iş gününde )  İnternet adresimiz http://194.27.34.173/internetrandevu üzerinden randevu alınması gerekmektedir.

           Çocuk hastalarının tedavi süreleri değişkenlik göstermesi (ikna süresinin uzayabilmesi) nedeniyle hastalarımız randevularına randevu saatinden 15 dakika önce gelmesi ve bölüm bankosundan giriş yaptırması gerekmektedir.

 

Periodontoloji Anabilim Dalı : (Diş Eti Hastalıklarının Tedavisi, Diş Taşı Temizliği, İmplant İşlemleri,...)

           Periodontoloji Anabilim Dalı randevulu olarak çalışmaktadır. Bölüm bankosunda bulunan sekreterlikten randevu alınabilir. Hasta yoğunluğuna bağlı olarak aynı gün tedavi yapılabilmektedir.

 

Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı: (Kuron Kaplama, Bölümlü ve Tam Protezler, Estetik Kaplama İşlemleri,...)

           Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı, Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi ( İlk Muayene) bölümünde belirlenen rahatsızlıkların tümü tamamlandıktan sonra, müracaat edilmesi gerekmektedir.

Randevular, tedavi sürecine bağlı olarak Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı banko sekreterliğinden verilmektedir.

 

Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalı: (Normal ve Estetik Dolgu, Diş Beyazlatma İşlemleri,...)

           Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalı internet üzerinden randevulu olarak çalışmaktadır. HER AYIN 25’inde (resmi tatil yada hafta sonu tatili ise, akabinde ki ilk iş gününde)  internet adresimiz http://194.27.34.173/internetrandevu  üzerinden randevu alınmaktadır. Hastalarımızın randevu gününde randevu saatinden 15 dakika önce gelmesi ve bölüm bankosundan giriş yaptırması gerekmektedir.

 

 

FAKÜLTE DUYURULARI

Top